Fundacja „OLIMP” została powołana do prowadzenia swej działalności w 2008 roku.
Powstała z myślą o utalentowanych, pełnych sportowej pasji ludziach, którzy na co dzień stykają się z brakiem środków pieniężnych umożliwiających im rozwijanie własnego talentu.
Działalność Fundacji „OLIMP” jest znana w powiecie braniewskim.
Celem Fundacji, jest wsparcie i udzielanie pomocy dzieciom i młodzieży w realizacji ich sportowych pasji. Przez kilkuletni okres czasu, wizerunek Fundacji „OLIMP”, stanowiła przystań i kąpielisko w miejscowości Pierzchały. Miejsce to przyciągało w sezonie letnim mieszkańców Braniewa, jego okolic, ale także Elbląga. W wyniku niekorzystnych decyzji administracyjno-politycznych zakończyło swą działalność w 2013 roku.
Dzięki staraniom Fundacji „OLIMP”, zrewitalizowano zniszczony, zabytkowy, prawie 300-letni obiekt zwany „Pałacykiem Potockiego”, położonyy w Braniewie przy ul. Botanicznej. W tym obiekcie prowadzone jest Centrum Rozwoju Regionalnego – Inkubator Przedsiębiorczości, będący niejako wsparciem dla firm z powiatu braniewskiego a także Klinika Potocki.

„Pałacyk Potockiego” jest swoistą wizytówką Braniewa.
Założycielem Fundacji „OLIMP” jest dr Wojciech Adam Penkalski - poseł na Sejm RP VIIk. Prezesem Anna Wajdlejt – przedsiębiorca, właściciel kilku firm.
Najmłodszą inicjatywą Fundacji „OLIMP” jest funkcjonująca Braniewska Akademia Tenisa. Pomysłodawcą i jej założycielem jest dr Wojciech Adam Penkalski.
Sukcesy, jakie odnoszą najmłodsi adepci Braniewskiej Akademii Tenisa w kategorii Tenis10, kreują dobre perspektywy funkcjonowania na przyszłość.

 

Siedziba Fundacjii "OLIMP"- Pałacyk Potockiego w Braniewie 

foto001
foto009
foto010

 

Informacja o Braniewskiej Akademii Tenisa

W Braniewskiej Akademii Tenisa najwięcej wrażeń przewidzianych jest dla dzieci, które mają prowadzone zajęcia według najlepszych na świecie standardów. Zajęcia składają się z rozgrzewki, gier zespołowych, ćwiczeń koordynacyjnych, czy też z różnych typów zabaw piłkowych. Rywalizują pomiędzy sobą w turniejach w tzw. talentiadach tenisowo – sportowych. Staramy się sprawdzać postępy młodych adeptów tenisa poprzez sprawdziany, konkurencje i turnieje, które rozgrywane są wewnątrz naszej Akademii, jaki i poza.

W naszej ofercie jest także program zawodniczy. Zapraszamy utalentowane dzieci na profesjonalne treningi. Uczniowie mają możliwość profesjonalnej nauki z najlepszymi, jaki i sparingowania z innymi. Nasz program zawodniczy polega na treningu tenisowym, ogólnorozwojowym oraz mentalnym.
Zapraszamy wszystkich zawodników do konsultacji, gdzie na pewno postaramy się pomóc.

Formularz kontaktowy

Partnerzy i sponsorzy

potocki   palacyk   wajdlejt   meral   maks   kadir   intertom